Kurban Bayramı'na sayılı günler kala derin donduruculara olan talep hızla artıyor.

Her yıl olduğu gibi, bayramda kesilen etleri uzun süre saklamak isteyenler derin dondurucu satın almayı tercih ederken, bu dönemde derin dondurucu satışları gözle görülür bir şekilde yükseliyor.

Derin dondurucular, etin tazelik ve besin değerini korumasıyla birlikte uzun süreli saklama imkanı sunması nedeniyle bayramda sıklıkla tercih edilen bir ürün haline geldi. Özellikle bu dönemde, derin dondurucular sayesinde kesilen etlerin bozulmadan saklanabilmesi derin dondurucular sayesinde mümkün.

Bu artan talep nedeniyle, birçok mağaza ve elektronik eşya satıcısı derin dondurucu stoklarını yenilemek zorunda kalabiliyor.

Bayram öncesinde derin dondurucu satın almak isteyenlerin erken davranmaları ve mağazaların stok durumunu kontrol etmeleri önem arz ederken aksi takdirde, talep karşısında stokların hızla tükenmesi nedeniyle istenilen modeli bulmak zorlaşabilir.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan beyaz eşya mağazası sahibi Faruk Altaş, “Derin dondurucu satışları kurban vesilesiyle beraber her kurbanda biraz daha ağırlık kazanıyor. Kesmiş olduğu etleri muhafaza etmek isteyen vatandaşlar dolabın doluluk oranına göre derecesini ayarlıyor ve kışlık ürünlerini daha kolay saklayabiliyor. Derin dondurucular, bayram süresince kesilen etleri güvenle saklamak isteyenler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Etlerin tazeliklerini koruyarak uzun süreli saklama imkanı sunan bu cihazlar, bayramın ardından da kullanılmaya devam ederek ailelere ekstra depolama alanı sunmakta” ifadesinde bulundu.

Dolabın kullanımına ve çeşitlerine değinen Faruk Altaş, “Dondurucu çeşitlerimizde de baya bir gelişmeler oldu teknolojik olarak. Sandıkların haricinde no frost olanlar çıktı, 3 çekmeceli olarak başlıyor 7 çekmeceye kadar model çeşitleri mevcut. Ailenin kişi sayısına göre model tercih edilebiliyor. Çekmeceli olan modeller daha düzenli olması açısından kullanış kolaylığı sağlarken, sandık tipi olan üstten kapamalı olanlara ise daha çok kırsal kesimlerden talep oluyor. Köylerde daha çok derin dondurucu kullanan vatandaşlar hacminden dolayı sandık tipi olanı seçebiliyor” dedi.

Editör: Gülüşan Tuğran