Ordu’nun Ünye ilçesinde 2 öğretmen tarafından tek konsept olma özelliği taşıyan “Mini Mini Oyun Evi” görkemli açılışla hizmete girdi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Çocuk Gelişimi Öğretmeni Sıla Eren ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmeni Sema Tüz’ün girişimleriyle Atatürk Mahallesi Pelitlik Sokak üzerinde hizmete sunulan “Mini Mini Oyun Evi” iç tasarımı ve farklı dizaynı ile Ünye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

Çocukların gelişimine önemli katkılar sunacak olan “Mini Mini Oyun Evi” aynı zamanda tecrübeli öğretmenlerin eşliğinde fiziksel, bilişsel, sosyal, duygusal alanlardaki gelişimlerini takip etmek çocuğun sağlıklı büyüme ve gelişme basamaklarını tamamlamasına yardımcı olmayı hedefliyor. “Mini Mini Oyun Evi” serbest katılımlı oyun programıyla, eğitici atölye etkinlikleri ile tüm çocuklara ve ailelere farklı kategorilerdeki seçeneklerin yanı sıra, mini kafesiyle de ailelerin dinlenebileceği keyifli ve kaliteli hizmeti de ayrıca sunuyor.

“İç Tasarımı ve İç Mekanıyla Ünye’de İlk Olma Özelliği Taşıyoruz”

Mini Mini Oyun Evi’nin Ünye’de iç tasarımı ve iç mekânı olarak kendilerinin hazırladıklarını ifade eden Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Çocuk Gelişimi Öğretmeni Sıla Eren, “Çocuklarımızın daha iyi ve kaliteli, keyifli zaman geçirsin keyifli zaman geçirirken de bilişsel ve motor becerileri de gelişsin. Farklı çocuklarla bir araya gelip sosyalleşsin. İş birliği yapmak, sorumluluk almak, paylaşmak gibi pek çok sosyal gelişimine katkı sağlayabilelim. Mini Mini Oyun Evimizin arka tarafında çiftlik, mutfak, hastane, manav ve inşaat bölümlerinden oluşan oyun alanlarımız var. Çocuklar burada oynarken aynı zamanda akranlarıyla beraber sosyalleşmenin yanı sıra paylaşmayı öğrenecekler. Burada yine top havuzu ile kum havuzlarımız var. Yine burada doğum günü etkinliklerimizde gerçekleşecek. Biz burada sabah saat 10’da açılıyor ve akşam saat 7’de kapatıyoruz. 2 yaş ve üstü çocuklar için ebeveynlerimizin burada oturup rahat vakit geçirebilecekleri bir kafemiz mevcut. Bizim yaş aralığımız 3-6 yaş aralığıdır. Oyun alanlarına girebilme yaşı sınırlamamız bu şekildedir. Ama birinci ve ikinci sınıf öğrencileri için akıl oyunları köşemiz var. O çocuklar içinde burada oturup beraber zevkle vakit geçirebiliriz. Biz Ünye’de konsept olarak şu an ilk ve tekiz. Çünkü oyun evimizin iç tasarımı ve iç mekânı tamamen Sema hocam ve bana aittir. Sema hocam okul öncesi öğretmeni, ben ise çocuk gelişimi mezunuyum. Biz zaten bu işin içinden geliyoruz. Çocuklarla beraber keyifli ve kaliteli bir vakit geçirmek için herkesi bekliyoruz” dedi.

“Burada Çocuk Ailesiyle Birebir İletişime Geçsin ve Kaliteli Vakit Geçirmelerini Amaçlıyoruz”

Yeni hizmete kazandırılan Mini Mini Oyun Evi’nde çocukların kaliteli ve aileleriyle iyi bir vakit geçirdiklerini amaçladıklarını ifade eden İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmeni Sema Tüz; “Biz burada ailelerle çocukların bir arada eğlenmesi için belli başlı alanlar düzenledik. Onlarla birlikte çeşitli atölye çalışmaları yapacağız. Büyük yaş grubundaki çocuklarımız için Stem, Waldorf, Montessori gibi alanlar oluşturduk. Bilindiği üzere pandemi nedeniyle çocuklarımız hep evdeydiler. Telefona bağlı olarak yaşadılar. Burada amacımız çocuklarımızı telefondan koparmak yerine, geçirdikleri süreyi burada daha aza indirmeyi amaçlayan bir oyun evimiz var. Burada çocuk ailesiyle birebir iletişime geçsin ve kaliteli vakit geçirmelerini amaçlıyoruz. Adaptasyon süresi için kreşlerle iletişimde olup ebeveynleri ve çocuklarımızı burada hazırlama imkânları da sunacağız” diye konuştu.

“Mini Mini Oyun Evi’nin açılışına katılan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel ise, "Sema Hanım ve Sıla Hanım güzel bir düşünce ile bu güzel Oyun Evini açmaya karar vermişler. Çocuklarımızın bir saatliğine, iki saatliğine burada zaman geçirmesi için güzel bir işyeri düşünen eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Aynı zamanda ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencileri için zekâ oyunları ve okuma köşesi yapmışlar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel ve misafirlerin katılımıyla “Mini Mini Oyun Evi’nin açılışı gerçekleşti.

Editör: Gülüşan Tuğran