Ordu'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlarda uyuşturucu ticareti ve kullanımıyla ilgili çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı.

15 Ocak 2024'te, Narkotik ekipleri tarafından durdurulan bir araçta yapılan aramada, bir şahsın üzerinde 21 gram Skunk ve 119 gram Metamfetamin ele geçirildi. Şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde ticareti suçlamasıyla adli işlem başlatılarak tutuklandı.

Aynı gün, başka bir operasyonda ise bir şahsın üzerinde 1 gram Metamfetamin bulundu. Bu şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapıldı.

16 Ocak'ta, Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen bir ikamet aramasında 1 gram Esrar ele geçirilirken, bu operasyon sonucunda iki şüpheli ayrı ayrı uyuşturucu madde kullanımı suçlamasıyla adli işlemlere tabi tutuldu.

17 Ocak'ta bir araçta yapılan aramada 1 gram Esrar ele geçirilirken, şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapıldı. Aynı gün, başka bir durdurmada ise 1 gram Metamfetamin ele geçirildi ve şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

18 Ocak'ta durdurulan bir şahsın üzerinde 1 gram Esrar ve 2 gram Metamfetamin bulundu. Şüpheli şahıs uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işleme tabi tutuldu.

19 Ocak'ta, Narkotik ekipleri bir araçta yapılan aramada 1 gram Metamfetamin ele geçirilmesi sonucu şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem başlatıldı. Aynı gün, bir ikamette yapılan aramada 3 gram Esrar bulunarak, şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Bir başka operasyonda ise 55 gram Esrar ele geçirilerek, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımından dolayı gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

Son olarak, 20 Ocak'ta durdurulan bir araçta 1 adet Ecstasy hap ele geçirildi ve şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem başlatıldı. Aynı gün, başka bir durdurmada ise 2 şahsın üzerinde ve araçta toplam 10 gram Esrar bulunarak, her iki şüpheli ayrı ayrı uyuşturucu madde kullanımı suçlamasıyla adli işlemlere tabi tutuldu. Aynı gün içinde bir başka şahsın üzerinde 2 gram Esrar ele geçirilerek, şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapıldı.

Ordu'da gerçekleşen bu operasyonlarla ilgili olarak güvenlik güçleri, uyuşturucuyla mücadelede kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Operasyonların, sokaklarda ve toplumda uyuşturucu kullanımını önleme amacı güttüğü ifade edildi.

Editör: Havva Demir