Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünün “önleme aramaları ve yol kontrol denetimleri” çerçevesinde Karabük ve Bartın’da denetim gerçekleştirildi.

Karabük, Ovacık ve Eflani ilçe Orman İşletme Müdürlükleri ile Bartın’ın Ulus ilçesi Orman İşletlme Müdürlüğü tarafından ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması, orman suçu ve suçla mücadele de etkinlik sağlamak, koruma-kontrol faaliyetlerini arttırmak, usulsüzlüklerin önüne geçmek amacıyla; orman depolarından gelen, orman ve köy yollarından ana arterleri bağlanan noktalarda yapılan yol kontrol uygulamalarında orman emvali taşıyan araçların sevk pusulası, nakliye, emval ve mesaha kontrolü ve diğer şüpheli araçlarda önleme araması kontrolü gerçekleştirildi.

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Karabük, Eflani, Ovacık ve Ulus İşletme Müdürlüğü ve diğer kolluk kuvvetleriyle farklı noktalarda gerçekleştirilmekte olan önleme arama uygulamaları rutin bir şekilde devam edecektir. Gelecek kuşakların emaneti olan ormanlarımız için 7 gün 24 saat nöbetteyiz” denildi.

Kaynak: iha