Ordu'da sağlık sektörünün önde gelen isimleri, Türk Hemşireler Derneği Ordu Şubesi tarafından düzenlenen Hemşireler Haftası etkinliklerine katıldı. Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dursun Tüzün, Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Eser Uyanık ve Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Yılmaz, 12-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklere destek vermek amacıyla bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında, katılımcılar Atatürk Anıtı'na çelenk koyma ve hemşirelik yürüyüşü gerçekleştirdi. Hemşirelerin önemine vurgu yapmak ve toplumun sağlık hizmetlerine olan desteğini artırmak amacıyla düzenlenen bu etkinliklere, sağlık sektöründen önemli isimlerin katılması dikkat çekti.

Daha sonra ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen hemşirelik yürüyüşü, coşkulu bir şekilde devam etti. Katılımcılar, hemşirelerin sağlık sistemimizdeki kritik rolünü kutlamak ve onların emeklerini takdir etmek için bir araya geldi.

Hemşireler Haftası etkinlikleri, sağlık çalışanlarının birlik ve dayanışma içinde olduğunu gösterirken, toplumun da sağlık personeline olan desteğini sergilemek adına önemli bir platform sağladı.

Editör: Gülüşan Tuğran