Ordu'da fındık fiyatları ortalama 90 - 95 TL dolaylarında tüccarda alıcı buluyor. Piyasa şartları bu sene Toprak Mahsülleri Ofisi fiyatını geçtiği için fındık tüccarın işine yaradı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu sezon 50 randıman levant kalite fındık için 82.5 TL, Giresun Kalite Fındık için 84 TL fiyat vermişti. Elinde fındığı bulunan üreticiler de fındık fiyatlarının yükseleceği zamanı kollamaya başladı.

Peki Ordu'da fındık kaç lira? 21 Kasım 2023 fındık fiyatları? Ordu bugün fındık fiyatları?  Randımanına göre serbest piyasadaki fındık fiyatları şu şekilde oluştu:

50 Randıman Fındık 90 TL

51 Randıman Fındık 91 TL

52 Randıman Fındık 93 TL

53 Randıman Fındık 95 TL

54 Randıman Fındık 97 TL

fındık-fiyatı-kaç -lira

FINDIK FİYATI ARTACAK MI?

Ordu'da sahil bandında 90 lira seviyelerinde seyreden fındık fiyatları kimi yüksek kesimlerde 100 lirayı aşan bir potansiyelde ilerliyor. Geçtiğimiz haftalarda 100 liranın üzerinde bir ortalamayı yakalayan fındık fiyatının önümüzdeki dönem nasıl seyredeceği şimdiden kestirilemiyor.

Fındık fiyatını artıran etkenler arasında üretim düşüklüğü, hava koşulları, artan talep ve piyasa beklentileri öne çıkıyor. Özellikle Toprak Mahsulleri Ofisi'nin her sene açıkladığı kilogram başı fındık fiyatını belirlemede bu etkenler rol oynuyor.