Ordu Büyükşehir Belediyesinin “Ramazan Çocuklarla Güzel” adıyla Ramazanın ilk gününden itibaren sürdürdüğü etkinlikler yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Her akşam Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda (OBBKT) buluşan çocuklar unutulmaz anlar yaşıyor.

Yaptığı kültür sanat etkinlikleri ile Orduluların her daim beğenisini kazanan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayına özel çocuklar için hazırladığı etkinliklerle bu yılda adından söz ettiriyor.  Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından “Ramazan Çocuklarla Güzel” teması ile hazırlanan organizasyonla çocuklar eğlenceli etkinliklerde bir araya geliyor.

1 (3) (15)

ÇOK SAYIDA ETKİNLİK YER ALIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen etkinlikler iftar sonrası başlıyor. Çocuk yarışmalarından tiyatro oyunlarına, bilim şovlarından yüz boyama ve balon etkinliklerine kadar birçok etkinlikle çocuklar, unutulmaz bir Ramazan geçiriyor. OBBKT hınca hınç dolarken etkinlikler koridorlara hatta tiyatro merkezinin dışına taşıyor. Çocukların yanı sıra ailelerde etkinliklere tam not verirken program dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinin ikramlarıyla da büyük beğeni toplayan etkinlikleri Ramazan Bayramı’na kadar devam edecek.

TARİH MERAKLILARI “TARİH SÖYLEŞİLERİ”NDE BULUŞUYOR

Öte yandan kültür sanat etkinliklerini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi tarih tutkunlarının çok sevdiği “Tarih Söyleşileri” programına da devam ediyor. Bu kapsamda Doç. Dr. Murat Özkan ve Dr. Öğr. Üyesi Kamil Yavuz’un moderatörlüğünde Doç. Dr. Güzin Çaykıran’ın konuk olacağı programda “Tarihsel Süreçte 1915 Olayları” konuşulacak.

4 Nisan Perşembe günü Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek etkinlik saat 14.00’de başlayacak.

Editör: Ahmet Yıldız