Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Ordu Eczacılar Odası Başkanlığı ve bölgedeki eczacılarla birlikte sağlık hizmetleri alanında işbirliğini güçlendirmek amacıyla önemli bir istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Kubilay Vural ve Altınordu ile ilçelerden birçok eczacı katıldı.

Toplantı boyunca, eczacılık hizmetlerinin sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak ve toplum sağlığını iyileştirmek adına çeşitli görüş alışverişinde bulunuldu. Katılımcılar, eczacıların sağlık hizmetlerindeki rolünü daha etkin hale getirmek için önerilerde bulundu ve mevcut uygulamaların iyileştirilmesi üzerinde duruldu.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül, toplantının sonunda katılımcılara değerli katkıları için teşekkür ederek, “Bu tür istişarelerin, toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığını ve siz değerli eczacılarımızın, Ordulu vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına attığınız her adımda yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz,” dedi.

Dr. Ergül, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü olarak, sağlık hizmetlerindeki ortak gayretlerinin toplumun sağlığına yönelik olumlu bir etki oluşturmaya devam edeceğini belirtti. “Birlikte çalışarak, daha sağlıklı ve mutlu bir Ordu için kararlılıkla ilerleyeceğiz,” diye ekledi.

Editör: Ahmet Yıldız