Ordu Büyükşehir Belediyesi araç geçişlerini daha rahat ve konforlu bir yapıya kavuşturmak için Kabadüz ilçesi Kirazdere, Altınordu ilçesi Bayramlı Mahallesi bağlantı yolunda yol genişletme çalışması gerçekleştiriyor.

Mevcut hali dar ve bozuk olan güzergahın muhtelif yerlerinde, özellikle virajlarda araç dönüşlerinin sıkıntıya düştüğü noktalarda çalışan ekipler, 3 metrelik yol genişliğini 8 metreye çıkardı. Sert kayaların kırılarak genişletildiği yolda ulaşım konforlu ve güvenli bir hale getirildi.

Genişlik 8 Metreye Çıkarıldı

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, sürücülerin korkulu rüyası olan güzergahlar engel olmaktan çıkıyor. Karadeniz’in sarp arazilerinin bulunduğu bölgelerde, vatandaşları güvenli ve konforlu yollara kavuşturmak için büyük bir mücadele örneği sergileyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ferhat misali dağları dize getiriyor.

Bu kapsamda havaların ısınmasıyla yol çalışmalarında gaza basan ekipler, mevcut hali dar ve bozuk olan Kabadüz ilçesi Kirazdere, Altınordu Bayramlı mahallesi yolunda genişletme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmayla araç dönüşlerinin sıkıntıya düştüğü yolun genişliği 3 metreden 8 metreye çıkarıldı.

Çambaşı Yaylası’na Alternatif Ulaşım İmkanı Sunuyor

Kabadüz ilçesi Kirazdere, Altınordu ilçesi Bayramlı Mahallesine bağlantı sağlayan yol Çambaşı Yaylası’na da alternatif ulaşım imkanı sağlıyor.

Editör: Gülüşan Tuğran