GÖLKÖY İLÇESİ ULUVAHTA YAYLASINA TURİZM AMAÇLI GÖLET ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Ordu’da su depolama kapasitesinin arttırılması, tarım için sulama imkânı ve yörelere içme suyu sağlanması, ayrıca turizm amaçlı kullanılmak üzere yapılan göletlere bir yenisi daha ekleniyor. Daha önce 61 olan gölet sayısı yeni yapılacak gölet ile birlikte 62 olacak.

Toplam uzunluğu 82 metre olarak planlanan gölet toplamda 30 bin metreküp su tutacak. Gölet toplam 21 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek.

 Akkuş’ta 1, Altınordu’da 8, Aybastı’da 6, Çatalpınar’da 3, Gölköy’de 5, İkizce ’de 1, Kabataş’ta 5, Korgan’da 11, Mesudiye’de 19, Perşembe’de 2 olmak üzere 10 ilçede toplamda 61 göletin yapımı tamamlandı. Yapılacak olan bu gölet ile birlikte il genelindeki gölet sayısı 62 olacak.

Bir 4 kişi görseli olabilir

GENEL MÜDÜR US, YERİNDE İNCELEME YAPTI

Gölköy ilçesi Uluvahta yaylasında başlatılan gölet çalışmalarını yerinde inceleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, teknik heyetten bilgi aldı. Yapılacak olan gölet çalışmasının turizm amaçlı olduğuna vurgu yapan Us, “Daire Başkanlarımız ve teknik ekiplerimiz ile Gölköy ilçemiz Uluvahta yaylasında turizm amaçlı yapımına başladığımız gölet çalışmalarını yerinde inceledik. Kısa süre içinde tamamlayacağımız bu çalışma ile yaylamızdaki turizm çıtasını daha da yukarıya çıkartacağız” dedi.

Öte yandan Ordu’da yapılan göletler, içme suyu başta olmak üzere tarımsal sulama ve hayvancılık alanında kullanılıyor.

Editör: Ahmet Yıldız