TFF 3. Lig 4. Grup karşılaşmasında Orduspor 1967 evinde Lider Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübünü ağırladı. Zorlu geçen mücadelede ilk devrenin sonunda Ordu ekibi, soyunma odasına 1-0 önde girdi. 

Karşılaşma beklenildiği gibi yüksek tempo ile başladı. Mücadeleye mutlak galibiyet hedefi ile başlayan her iki takım seri hücumlarla rakip kaleleri zorladı. Oyunun kontrolünü ele geçirmek isteyen her iki ekip de orta alanda kıyasıya mücadeleye tutuldular. Taraftarlarının önünde lidere karşı boyun eğmek istemeyen Sinan Yücer ve öğrencileri saha içinde farklı hücum aksiyonları denediler.

İlk 15 dakikanın ardından topla daha fazla oynamaya başlayan temsilcimiz 3. Bölgede daha sık pozisyon üretmeye başladı. Dakikalar 22’yi gösterdiğinde Orduspor 1967 Anıl Arıcıoğlu ile topu ağlarla buluşturmayı başarsa da yan hakemin kaldırdığı ofsayt bayrağı sebebiyle gol geçerlilik kazanmadı.

Dakikalar 27’yi gösterdiğinde konuk ekipte Berkay Çakır yapmış olduğu sert müdahalenin ardından direkt kırmızı kart ile oyundan atıldı. Rakibin karşılaşmanın erken dakikalarında kırmızı kart görmesi karşılaşmanın seyrini Orduspor 1967 lehine çevirdi.

Lider Adana 1954 FK’nın 10 kişi kalmasından yalnızca 4 dakika sonra sağ iç koridordan savunma arkasına atılan ara pası ile ceza sahasında topla buluşan Taha Balcı rakip stoperler tarafından çekilerek yerde kalınca, karşılaşmanın hakemi beyaz noktayı gösteren düdüğünü çaldı. 31. Dakikada penaltı kazanan temsilcimizde topun başına penaltıyı kazanan Taha Balcı geçti. Topun başına geçen golcü, hata yapmayarak meşin yuvarlağı rakip ağlarla buluşturdu ve Orduspor 1967’yi rakibi karşısında 1-0 öne geçirdi.

Bu skorla temsilcimiz soyunma odasına 1-0 önde girmeyi başardı. 

Editör: Ahmet Yıldız