Son durağı Ordu olan Koç, afetzede çocuklara moral ve motivasyon sağlamak için Örümcek Adam kostümüyle ücretsiz animasyon gösterileri yapmaya başladığını belirtti. 26. durağı Ordu olan Ayaz Koç’un, bir sonraki durağı ise Giresun. 


Deprem Bölgesindeki Çalışmaları ile Ün Kazandı
Bu fikrin depremin ilk günlerinde aklına geldiğini belirten Koç, bölgedeki çalışmaları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;
“Kahramanmaraş depremi olduğunda evde duramadım ve Örümcek Adam kostümüyle soluğu deprem bölgesinde aldım. Depremin etkilediği 5 ilde annesini ve babasını kaybeden ya da o atmosferden etkilenen çocuklarla ilgilenerek onlara moral olmaya çalıştım. Burada ki 50 günlük süreçte konteynerde yaşamımı sürdürdüm. Deprem bölgesindeki çalışmalarımla bir ün kazandım ve daha sonra aynı kostümle 81 ili gezip yöresel yemeklerini ve tarihi mekanlarını tanıtmak istedim."
Spiderman’ olarak kendisini tanıtan Ayaz Koç, kostümünün Örümcek Adam olmasındaki kararının her çocuğa hitap eden bir karakter olmasından kaynaklı olduğunu belirtti.


Ordu Sokaklarında Dans Etti
Ordu halkının kendisini oldukça sıcak karşıladığını söyleyen Koç, bundan sonraki hedefinden ise; “ilk olarak 81 ildeki çocuklara ulaşarak, onların yüzünde tebessüm oluşturmak istiyorum. Ordu’da bunu çok güzel hissettim. Çocukların yüzünde oluşan şaşkınlığı herkesin görmesini isterdim. Ordu’da geçirdiğim vakitte sokak sanatçıları ile şarkılar söyledim. Minik arkadaşlarımızla şarkılar eşliğinde dans edip fotoğraf çekindim. Bu duygunun tarifi yok. Bundan sonraki durağım Giresun. Bu şekilde, hayallerimden vazgeçmeden hedefimi tamamlamak istiyorum. Maskem yırtıldı fakat değiştirmiyorum çünkü anısı var. Türk örümcek adam olarak adlandırılmaktan mutlu ve gururluyum. Hayalimi gerçekleştirirken ülkemin güzelliklerini herkese tanıtmaya çalışıyorum." dedi.

Editör: Berrin KESKİN