Polonya'nın Torun şehrinde bulunan Nicolaus Copernicus Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Tıp (Medikal) Analizi bölümü 3. sınıf öğrencileri, Ünye'deki Özel Çakırtepe Hastanesi'nde 2 ay sürecek bir staj programına başladı. Öğrenciler, 5 yıllık eğitimlerinin 3. yılında Türkiye'de uygulamalı eğitim almak üzere Ünye'ye geldiler.

Başhekim Ali Coşkun: "Büyük Gurur Duyuyoruz"

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ali Coşkun, Polonyalı öğrencilerin hastanelerini seçmelerinden büyük gurur duyduklarını ifade etti. Coşkun, "Yeniliklere her zaman açık bir hastane olarak, bu talebi kabul etmekten mutluluk duyduk. Mehmet Ali Durak Başkanımızın desteğiyle, genç kardeşlerimize burada en iyi şekilde eğitim vermek için hazırız. Onların bilgilerinden memnunuz ve hastanemizi en iyi şekilde tanıtacaklarına inanıyoruz" dedi.

Öğrenciler Memnuniyetlerini Dile Getirdi

Polonyalı öğrenciler, Ünye'deki stajlarından oldukça memnun olduklarını belirttiler. Hastanenin küçük ve samimi yapısının kendilerini cezbettiğini söyleyen öğrenciler, "İnternette araştırma yaparak burada daha küçük ve samimi bir ortam bulabileceğimizi düşündük. Hastaneyle iletişime geçtik ve çok hızlı bir geri dönüş aldık. Burayı çok sevdik ve bölgedeki en önemli laboratuvara sahip olmasından etkilendik. Mehmet Ali Durak Başkanımıza ve Uzman Doktor Ali Coşkun’a hızlı geri dönüşleri için teşekkür ediyoruz. Burada becerilerimizi geliştirme fırsatımız olacak" ifadelerini kullandılar.

Eğitim ve Staj Programının Amacı

Nicolaus Copernicus Üniversitesi öğrencileri, eğitimlerinin önemli bir parçası olan bu staj programıyla 2 yıl sonra laboratuvar uzmanı olacaklar. Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi, öğrencilere teorik bilgilerini uygulamalı deneyimlerle pekiştirme ve profesyonel becerilerini geliştirme imkanı sunuyor.

Güçlü İşbirliği ve Gelecek Projeler

Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi ve Nicolaus Copernicus Üniversitesi arasındaki bu işbirliği, uluslararası eğitim fırsatları sunarak her iki taraf için de önemli bir deneyim sağlıyor. Hastane yetkilileri, bu tür uluslararası işbirliklerinin devam edeceğini ve gelecekte benzer projelerin gerçekleştirileceğini belirtti.

Editör: Ahmet Yıldız