Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından, Kırsal Kalkınma Programı Yatırımları kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından, Kırsal Kalkınma Programı Yatırımları ve Altyapı yatırımları yüzde 50 hibe programı yatırım projeleri ve bireysel sulama yatırım projeleri için yürütülen tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Toplantı da Çarşambalı üreticilere, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Orhan Şanlı tarafından, Kırsal Kalkınma Programı Yatırımları ve bireysel sulama yatırım projeleri kapsamında sunum yapıldı. Şube Müdürü Orhan Şanlı, kırsal kalkınma destekleri kapsamında hayata geçirilen tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi tebliğinin yayımlandığını belirterek, başvuruların 19 Şubat 2024 tarihine kadar on-line olarak yapılabileceğini ifade ederek, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın (KKYDP) kapsamında küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklendiğini ve yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını belirtti.

Program kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanmasıyla ilgili; hayvancılık ve su ürünleri ve bunların yanında seralar, mantarcılık, arıcılık, yenilebilir enerji kullanımı gibi pek çok konuda yatırımcılara hibe desteği sağlanacağı ifade edildi.

Sunum ve soru-cevap sonrası program son buldu.

Kaynak: iha