Vali Muammer Erol, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetim Aileleri Derneği Ordu  Şubesi tarafından düzenlenen  kahvaltı programına katıldı.

Tesk Otel’de yapılan Kahvaltı programına, Vali Muammer Erol ve Eşi Nazmiye Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Burak Keser, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz, yönetim kurulu üyeleri ile şehit aileleri ve gazilerimiz hazır bulundu.

Kahvaltı Programı, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz yaptığı konuşmada, “Kökleri 1915 Çanakkale Savaşına dayanan derneğimiz,  özellikle Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra benzer amaç ve hedeflere sahip kurulan birçok derneğin, 1983 yılında çıkarılan 2847 sayılı kanunla Türkiye Harp Malulü Şehit  Dul ve Yetimleri  Derneği altında birleştirilmesi ile kurulmuştur. Dernek yönetim kurulu olarak kurumsal manada Sayın Valimizin uhdesinde istisnasız ilimizdeki bütün kamu kurumları ile camiamızla ilgili her konuda çok samimi ilişkiler sürdürmekteyiz. İlimizdeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarının idarecilerine Sayına Valimiz nezdinde camiamız adına gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim Ordumuzu havada, karada, denizde ve görünür görünmez düşmanlarımıza karşı muzaffer eylesin” diye konuştu.

I M G 20240128 W A0018

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, ”Sayın Valimizin destekleriyle, katkılarıyla bir arada bulunuyoruz. Bu dernek, Allah’ın övdüğü, cennetiyle müjdelediği, şerefli insanların aileleriyle birlikte oluşturduğu bir dernek. Dolayısıyla ne söylesek az. İlimiz, Türkiye’de şehitler açısından ilk üçe giriyor. Vatansever ve fedakar bir il. Şehitler anıtında da 16 cephede savaşmış tespit edebildiğimiz 1.438 şehidimizin isimleri bulunuyor. Kıymetli Valimizin de riyasetinde sizler için güzel şeyler yapmayı düşünüyoruz. Ama ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. O bakından size sadece hizmetle yükümlüyüz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilendi, hatırlarını sorarak bir süre sohbet etti.

Editör: Ahmet Yıldız