Bazı bakanlık ve kamu kurumlarına ilişkin atama ve görevden alma kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alındı. Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne, Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğüne Murat Mutlu, İçişleri Bakanlığında açık bulunan Batman İl Emniyet Müdürlüğüne ise İbrahim Kaba atandı.

VAN'A ORDULU EMNİYET MÜDÜRÜ!

Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi Murat Mutlu, Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararıyla Van İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Uzun yıllar İstanbul’da görev yapan Mutlu, ilçe emniyet müdürlüğü ve il emniyet müdür yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştu. Mutlu ilk kez bir ilin emniyet müdürü olarak atandı.

Murat Mutlu Kimdir?
Murat Mutlu, 1974 yılında Ordu Fatsa’da dünyaya geldi. 1996 senesinde Polis Akademisinden mezun olan Mutlu, İstanbul’da göreve başladı.2006 senesinde Psikolojide yüksek lisansı bitiren Mutlu, başarılı çalışmalarından dolayı 70 ayrı maaş taltifi ve 40 civarı da takdirname aldı.

1996-99 Kartal Ekipler Amiri, 1999-2001 Organize Suçlar Şb. 2001-2004 Pendik Asayiş Büro Amiri, 2004-07 Kartal Asayiş Büro Amiri, 2007-11 TBMM Milli Saraylar Kr. Şb Md Yrd. olarak görev yaptı.

Editör: Berrin KESKİN