CHP Gülyalı geçmiş dönem ilçe başkanı Mustafa Ceylan, partisinin açıkladığı yerel seçimleri belediye başkan adayı Uğur Cörüt’e karşı, Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etti. Ceylan, aday gösterilen kişinin siyasi geçmişi ve öncesinde bulunduğu partilerden dolayı istifa ettiği açıklayarak eski ANAP’lı ve eski Ak Partili biri ile yola devam edebilmeyi torunlarına anlatamayacağını dile getirdi.

İstifalar Peş Peşe Geliyor…

Yine CHP’de Gülyalı adayına tepki olarak parti üyesi Şahin Kalafat ve Gülyalı Belediye Başkan aday adayı Adnan Hüsem’in de istifasını verdiği öğrenildi. O isimler de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla tepkilerini dile getirdiler.

Artık eski CHP’li Mustafa Ceylan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Halk Partisinde 4-5 Kasım 2023 tarihinde yapılan Kurultayda "DEĞİŞİM " sloganı ile yola çıkan partimin yeni Genel Başkanı Özgür Özel'in aynen kendi ifadeleri ileri ile "Yerel seçimdeki olası başarızıklık odur budur demeden; cumhuriyet halk partisinin evlatları neferleri ve üyeleri bu partinin gidişatına el koymak durumundadır, el koymak durumundadır!!!" derken her herhalde Gülyalı İlçemde aday verdiği kişiyi bu saydığı sınıfa dahil etmeyi düşünmüş olamaz, bu partinin evladı saymış olamaz. Onu ona kim evlat, nefer diye takdim etti elbette onları da biliyor çok iyi tanıyor geçmişte de günümüzde de bu partiye verdikleri zararları bilmediğimizi sanmasınlar.

Çünkü Gülyalı İlçesine Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı adayı verilen şahısla geçmişte benimde 199-2004 yılları arasında İlçe Başkanlığı yaptığım Gülyalı CHP örgütünün, evlatlarının, neferlerinin ve üyelerinin bu kişinin mensubu olduğu ANAP ve geçmişte Belediye Başkanlığı yaptığı AKP ile mücadelesi AKP'nin ömrü ile eşittir.

Bazıları bulundukları makamın gücü ile "TORUN" larına bu emeğe saygısızlığı kendi ortak ikballeri çıkarları için ve partiyi babalarının çiftliği zannettikleri için fütursuzca "TEPE" tepe kullanmayı hak sayıyor sanırım.

Kendi evlatlarını yok sayıp ANAP'ta ve AKP'de Belediye Başkanlığı yapmış birini bana kimse bu partinin evladı, neferi diye önüme aday gösterme haksızlığını ben yaptım olduğu mantığı ile zorlayamaz ne haddidir ne de hakkı.

Ben evlatlarıma ve Torun'larıma bunu izah edemem, anlatamam değişimden anladıkları istikamelerini anaplı ve akp'li eski belediye başkanı ile aynı istikamete çevirip onunla yol yürümeyi değişim zanneden bana onu partimin evladı diye yutturmaya çalışanlar ile aynı havayı solumak bile zul geleceğinden, bu anlayış değişip cumhuriyet halk partıme ce-ha-pe diyenleri altı okunun anlamını ve değerini bilmeyenleri partimin adayı yapanlar gidip yüz yıllık çınarımı kuruluş ayarlarına döndürecek yönetimler görev başına gelene kadar ve bu anlayışa hizmet eden ve CHP'ne bir dakika dahi emeği olmayan birini aday yapabilecek kadar emeğe saygısızlıkta hiçte tereddüdü olmayan Genel Başkanı MYK Üyesi ve Parti Meclisi Üyesi İl Başkanı ve İlçe Başkanı olanların hakim olduğu yöneticiler gidip partimde hakka, hukuka, emeğe, liyakate saygı duyacak yönetimler iş başına gelene kadar Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ediyorum.

Bu yapılanla Gülyalı'da iki sağ tandanslı adayın seçim yarışına katkıda bulunanlar ve buna sessiz kalıp sadece izlemede kalanlar bu vebali sırtlanmayı da bilirler.

Öte yandan, tepkilerini ortaya koyarak partiden istifa ettiklerini duyuran isimlerin paylaşımları da şu şekilde oldu.

Editör: Berrin KESKİN