2024 yerel seçimleri için Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne başkan adayı belirleyemeyen Cumhuriyet Halk Partisi’nde Cemal Enginyurt'un ardından Mustafa Sarıgül'ün ismi de konuşulmaya başlandı.

CHP Ordu İl Örgütü ve ilçe başkanları Mustafa Sarıgül'ün Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için CHP Genel Merkezi'ne talepte bulundu. CHP yetkilileri ise söz konusu taleplerin ardından Ordu için Mustafa Sarıgül'e teklif götürdü.

SARIGÜL TEKLİFİ REDDETTİ

Sarıgül'e TBMM'de yemek yediği sırada 'Ordu Büyükşehir Belediyesi adayı olacak mısınız?' sorusu yöneltildi. Fatsa Ajans'ın ulaştığı bilgiye göre,  Sarıgül kendisine Ordu Büyükşehir Belediyesi adaylığı için teklif geldiğini doğrularken bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

Sarıgül'ün ismi aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de geçiyor. Sarıgül'ün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını da Kocaeli'den aday olmak için reddettiği gelen bilgiler arasında. 

CHP BAŞKA BİR ADAY ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI

Fatsa Ajans'ın CHP'li yöneticilerden edindiği bilgiye göre, Mustafa Sarıgül kendisine yapılan teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine CHP yönetimi başka bir aday üzerinde yoğunlaştı. 

Editör: Berrin KESKİN