Ordu İl Emniyet Müdürlüğü, Ünye ve Fatsa Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordinesinde, Ankara, Tekirdağ, Kocaeli ve Antalya Emniyet Müdürlüklerinin desteğiyle 31 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen geniş çaplı operasyon sonucunda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon, uzun süreli planlı ve projeli çalışmaların neticesinde düzenlendi. Şüphelilerden E.Ö. (39), Y.A. (30), Ö.D. (24), K.Ö. (38), A.R.K. (26), S.D. (17), Ş.Ş. (21), Y.C. (27), E.Ç. (21), K.Ç. (35), Ş.F.K. (30) ve M.A.M. (29) yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda çeşitli suç unsurları ele geçirildi.

Ele geçirilenler arasında 1 adet AK-47 otomatik tüfek, 9 adet tabanca, 3 adet tüfek, 1 adet 7.62 fişek, 3 adet GPS takip cihazı, uyuşturucu ticaretinde kullanılan hassas terazi ve uyuşturucu kullanımında kullanılan kova düzeneği bulunuyor.

Altı ay süren detaylı araştırma ve operasyon sürecinde toplamda 24 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 30 şüpheli tutuklandı. Yetkililer, suç örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi amacıyla çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelenin her alanda olduğu gibi organize suçlar kapsamında da aynı kararlılıkla süreceğini vurguladı.

Editör: Ahmet Yıldız