Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ev sahipliğinde düzenlenen "Turizm Çalıştayı," eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

OTSO toplantı salonunda düzenlenen çalıştaya OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, OTSO Meclis Başkanı Necat Avcı ve turizm sektöründen firma temsilcileri katıldı.

Çalıştay, Ordu'nun mevcut turizm potansiyelleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerine odaklandı. Kitle Turizmi, Alternatif Turizm ve Destinasyon Yönetimi başlıkları altında yapılan oturumlar, katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmelerine olanak tanıdı.

Güçlü ve zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler analiziyle birlikte, geliştirilebilecek alternatif turizm türleri, doğal ve kültürel kaynaklar gibi konular ele alındı. Bilimsel tartışmaların gerçekleştirildiği çalıştayın sonucunda, Ordu'nun gastronomi haritasının çıkarılması, yerel ve uluslararası turistler için çekici paket turların oluşturulması önerildi.

Editör: Ahmet Yıldız